رفتن به محتوای اصلی

کیف پول دیجیتال یک فناوری مبتنی بر تلفن است که از اطلاعات پرداخت شما محافظت می کند و کارت های شما را در دسترس شما هنگام پرداخت قرار می دهد. کیف پول های دیجیتال یا کیف پول سخت افزاری دارای ویژگی های امنیتی چند لایه هستند که اطلاعات پرداخت شما را از کلاهبرداران دور نگه می دارند. امنیت کیف پول دیجیتال یکی از مهم ترین موارد برای معامله گران و کاربران است چون تمام پول خود را در کیف پول خود نگهداری می کنند.

اگر صاحب یک گوشی هوشمند هستید و به یک کیف پول دیجیتال دسترسی دارید بدانید کیف پول سخت افزاری یک نوآوری مبتنی بر حفظ امنیت اطلاعات پرداخت شما است که مسیر پرداخت شما را از طریق پرداخت های اینترنتی سرعت می بخشد.

تقریباً بیشتر آمریکایی ها از کیف پول دیجیتال استفاده می کنند و خیلی از آنها از شرکت های ارائه دهنده بیمه ارز دیجیتال استفاده می کنند و از روش های متفاوت در جهت حفظ امنیت کیف پول ها استفاده می کنند. در این مقاله به بررسی این روش ها می پردازیم.

کیف پول دیجیتال یا ولت چیست؟

 

کیف پول‌ ارزهای دیجیتال مدرن، بلاک چین را در دسترس همه قرار می‌دهند. زمانی که رمز ارز برای اولین بار معرفی شد، ارسال ارز دیجیتال یک کار دستی بود که نیاز به وارد کردن کلیدهای طولانی داشت. در حال حاضر کیف پول دیجیتال یا ولت این کار سخت را برای شما انجام می دهد.

کیف پول ارز دیجیتال هم به صورت سخت افزار و هم به صورت نرم افزار می باشد. کیف پول نرم افزاری کیف پولی است که اطلاعات کارت اعتباری، نقدی و هدیه شما را ذخیره می کند تا بتوانید با دستگاه تلفن همراه خود خرید کنید. می‌توانید از برنامه‌های کیف پول دیجیتال مانند Google Pay™، Samsung Pay™ یا Apple Pay® در تلفن‌ها و ساعت‌های هوشمند خود استفاده کنید.

کارت‌هایی که در دستگاه شما آپلود می‌شوند همچنان همان امتیازها و قابلیت‌های پاداش کارت‌های فیزیکی شما را خواهند داشت، بنابراین نگران چیزی نباشید.

کیف پول دیجیتال یا ولت چیست؟برای خرید در فروشگاه، لوگوی کیف پول دیجیتال خود را در سیستم نقطه فروش (POS)بررسی کنید، برنامه کیف پول خود را باز کنید، یک کارت انتخاب کنید و سپس روی دستگاه خود در پایانه POS ضربه بزنید همین، تمام شد.

نحوه استفاده از کیف پول دیجیتال و تراست ولت بسیار راحت است. راه اندازی یک کیف پول دیجیتال و شروع استفاده از آن برای تراکنش های روزانه خود آسان است. برای نشان دادن اینکه چقدر این فرآیند ساده است، در اینجا نحوه افزودن کارت نقدی شهروندان به کیف پول دیجیتال و انجام تراکنش آورده شده است

اول برنامه کیف پول دیجیتال خود را انتخاب کنید، شما می توانید کیف پول سخت افزاری اصلی تلفن خود یا یک برنامه کیف پول شخص ثالث را برای خود انتخاب کنید. کارت خود را به کیف پول دیجیتال خود اضافه کنید، اطلاعات کارت خود را در برنامه وارد کنید.

می توانید اطلاعات کارت را به صورت دستی وارد کنید یا به طور بالقوه از کارت خود عکس بگیرید و برنامه بقیه کارها را انجام می دهد. در آخر از کیف پول دیجیتال خود هنگام پرداخت استفاده کنید.

انواع کیف پول ارزهای دیجیتال

 

دو نوع کیف پول اصلی، حافظی و غیر حافظی وجود دارد. کیف پول‌های نگهبانی توسط شخص ثالثی میزبانی می‌شوند که کلید های شما را برای شما ذخیره می‌کند. این نوع امنیت کیف پول دیجیتال می تواند شرکتی باشد که سیستم های امنیت داده در سطح سازمانی را برای کسب و کارها برای حفظ و ایمن سازی داده ها ارائه می دهد.

برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال کیف پول‌های نگهبانی را برای مشتریان خود ارائه می‌کنند. این همان نوعی است که اکثر کیف پول‌های ارزهای دیجیتال هستند..

کیف پول ها دارای دو زیرمجموعه گرم و سرد هستند. یک کیف پول داغ به اینترنت یا دستگاهی که اتصال دارد و یک کیف پول سرد هیچ اتصالی ندارد. در نهایت، سه زیر مجموعه کیف پول وجود دارد: نرم افزار، سخت افزار و کاغذ. هر یک از این انواع کیف پول گرم یا سرد در نظر گرفته می شود.

بنابراین، می‌توانید یک کیف پول داغ نرم‌افزاری غیرقانونی، یک کیف پول سرد یا گرم سخت‌افزاری غیرقانونی، یا یک کیف پول سرد سخت‌افزاری نگهبانی داشته باشید. اینها رایج ترین انواع هستند، اما ممکن است با ترکیبات دیگری نیز مواجه شوید.

ای پلنت بروکرز | بروکر فارکسروش های هک کردن کیف پول ارز دیجیتال

 

فیشینگ: یکی از رایج‌ترین انواع حملات دیجیتالی است که شامل عوامل مخرب ارسال ایمیل‌هایی می‌شود که صاحبان رمز ارز را به افشای اطلاعات حساس یا دانلود بدافزاری که می‌تواند به هکر اجازه دسترسی به کیف پول رمزنگاری‌شان و سرقت سکه‌هایشان را جلب کند، فریب می‌دهد و امنیت کیف پول دیجیتال را به خطر می اندازد. در سال 2022، هک‌های ارزهای دیجیتال در مجموع 3.8 میلیارد دلار از چندین صرافی به سرقت بردند که از سرقت در سال 2021 بیشتر بوده است. انواع دیگری از این هک ها شامل موارد زیر بوده است:

  • حملات پل

همانطور که ممکن است از نام آن استنباط شود، حمله پل نوعی هک تجارت رمزنگاری است که در آن مجرمان سایبری ارز را هنگام انتقال بین بلاک چین های مختلف هدف قرار می دهند. از آنجایی که هر کوین کریپتو روی بلاک چین خودش وجود دارد، انتقال آن ها از یک بلاک چین به بلاک چین دیگر به عنوان مثال، از اتریوم به دوج کوین شامل یک پروتکل انتقال است که به عنوان پل های زنجیره ای متقابل شناخته می شود. اگرچه این ها برای حفظ چشم انداز رمزنگاری بسیار مهم هستند، اما هدف قرار دادن آنها برای هکرها آسان است.

  • هک کیف پول

صاحبان کریپتو از کیف پول برای ذخیره، مدیریت و انتقال ارز دیجیتال خود استفاده می کنند پس امنیت کیف پول دیجیتال برای آنان مهم است. انواع مختلفی از کیف پول ها وجود دارد(سرد یا گرم) و از آنجایی که کیف پول های داغ همیشه به اینترنت متصل هستند، در برابر هک صرافی های ارز دیجیتال آسیب پذیر هستند. این امکان برای مجرمان سایبری وجود دارد که از آسیب‌پذیری‌های شبکه برای نفوذ به کیف پول رمزنگاری و سرقت هر ارز موجود در آن استفاده کنند.

  • هک های تبادلی

برخی از صاحبان کریپتو تصمیم می‌گیرند ارز دیجیتال خود را با صرافی‌های سکه مدیریت کنند، که در اصل، پلتفرم‌های آنلاینی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند تا سکه‌های خود را معامله یا ذخیره کنند. از آنجایی که صرافی‌ها معمولاً فروشگاه‌های بزرگی از ارزهای دیجیتال را در خود جای می‌دهند، هدف اصلی هک‌ های صرافی ارزهای دیجیتال هستند. هکرها انواع مختلفی از حملات مانند فیشینگ و مهندسی اجتماعی را برای سرقت سکه‌هایی که در کیف پول داغ صرافی ذخیره می‌شوند، به کار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: صندوق ETF بیت کوین چیست؟

روش های مطمئن جلوگیری از هک شدن ولت ها

 

امنیت کیف پول دیجیتال بسیار مهم و ضروری است چون ارز دیجیتال برای هکرها بسیار ارزشمند است. برخی از اقدامات حفاظتی عبارتند از رمزگذاری کیف پول با رمز عبور قوی، استفاده از احراز هویت دو مرحله ای برای مبادلات هستند.

برای هر کسی که دارای ارزهای رمزنگاری شده است یا معامله می کند، محافظت از بیت کوین با رعایت اقدامات احتیاطی بسیار مهم است. اگرچه اقدامات متعددی وجود دارد که می‌توان انجام داد، نکات زیر انواعی از این اقدامات است:

  1. روش های مطمئن جلوگیری از هک شدن ولت هایک کیف پول سرد بگیرید که این نوع کیف پول بیت کوین های شما را به صورت آفلاین (بر روی سخت افزار) ذخیره می کنند که هدف قرار دادن آن را برای هکرها بسیار سخت تر می کند.
  2. از VPN استفاده کنید مانند Kaspersky VPN Secure Connection چون تمام ترافیک آنلاین را رمزگذاری می کند و یک لایه امنیتی اضافی در برابر مهاجمان ارائه می دهد.
  3. دفاع کنید، با استفاده از نرم افزار ضد ویروس یا فایروال ها از دستگاه های خود محافظت کنید و اطمینان حاصل کنید که همه نرم افزارها همیشه به روز هستند.
  4. امنیت پایه رمز عبور را اعمال کنید، با به خاطر سپردن نکات اساسی مانند به روز رسانی منظم رمزهای عبور، ایجاد رمزهای عبور قوی، گذرواژه ها و کیف پول های رمزنگاری خود را ایمن نگه دارید.
  5. احراز هویت چند عاملی را امتحان کنید، چندین لایه تأیید برای دسترسی به کیف پول های رمزنگاری به کاربران کمک می کند از بیت کوین های خود در برابر هک های احتمالی ارزهای دیجیتال محافظت کنند.
  6. از کلاهبرداری های فیشینگ آگاه باشید، مراقب هرگونه ایمیل، تماس تلفنی یا پیامک مشکوک بالقوه باشید که می تواند به هدف سرقت اطلاعات یا نصب بدافزار باشد و از اطلاعات به دست آمده برای انجام هک تبادل ارز دیجیتال استفاده شود. هرگز روی پیوندهای مشکوک کلیک نکنید یا اطلاعاتی را در سایت های ناامن یا بالقوه جعلی وارد نکنید.
  7. کلمات اولیه امن، کلمات اولیه برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای پوشش ارزهای دیجیتال ذخیره شده در صرافی ها یا کیف پول ها استفاده می شود. از دست دادن آنها می تواند به معنای از دست دادن دائمی دسترسی به بیت کوین کاربر باشد، اما اگر یک هکر به کلمات اولیه دسترسی پیدا کند، می تواند بیت کوین های مرتبط با حساب را بدزدد.

بیشتر بخوانید: برترین ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا

آیا امنیت تراست ولت برای نگهداری ارز دیجیتال مناسب است؟

 

اولین کیف پول متعلق به توسعه دهنده بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو بود. کیف پول دوم متعلق به هال فینی بود که با ناکاموتو مکاتبه کرد و طبق گزارش ها اولین کسی بود که کیف پول نرم افزار مشتری بیت کوین را اجرا کرد. ناکاموتو 10 بیت کوین را به عنوان آزمایش برای او ارسال کرد و شور و هیجان ارزهای دیجیتال آغاز شد.

به طور خلاصه، کیف پول های دیجیتال ایمن هستند و امنیت کیف پول دیجیتال تضمین شده است و چندین لایه حفاظتی را برای هر تراکنش ارائه می دهند. در سطح اول، هر تراکنش انجام شده با استفاده از کیف پول دیجیتال از طریق فناوری به نام توکن سازی محافظت می شود. این فرآیند جزئیات کارت اعتباری و بدهی شما را رمزگذاری می‌کند تا اعداد هرگز با فرد دیگری به اشتراک گذاشته نشود.

آیا امنیت تراست ولت برای نگهداری ارز دیجیتال مناسب است؟ بنابراین اگر هک شوید، شماره کارت اعتباری یا نقدی شما به خطر نمی افتد. امنیت کیف پول دیجیتال به گونه ای است که در صورت هک شدن و ناقص شدن اطلاعات، حساب شما با قابلیت بازگردانی مدتی لغو شود و بعد شماره حساب جدیدی برای شما تعریف می شود. در سطح بعدی، کیف پول های دیجیتال دارای یک لایه اضافی مجوز پرداخت هستند که زمانی که می خواهید تراکنش انجام دهید، باید مراحلی را انجام دهید.

برخی از کیف پول‌ها از داده‌های بیومتریک مانند اثر انگشت یا تشخیص چهره استفاده می‌کنند و تا تأیید شما صورت نگیرد که شما واقعاً معامله را انجام می‌دهید یا نه، برداشت یا واریز پول انجام نمی شود. در نهایت، برنامه‌های کیف پول دیجیتال فقط برای تعامل با برنامه‌های خاص روی گوشی شما طراحی شده‌اند. این جداسازی می‌تواند از نفوذ بدافزارهایی که ممکن است بر سایر برنامه‌های گوشی شما تأثیر بگذارد، به کیف پول شما و سرقت اطلاعات مالی شما جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: بهترین درگاه پرداخت ارز دیجیتال در سال 2024

جمع بندی

 

کیف پول کریپتوکارنسی دستگاه یا برنامه ای است که کلیدهای ارز دیجیتال شما را ذخیره می کند و به شما امکان دسترسی به سکه های خود را می دهد. کیف پول ها حاوی یک کلید عمومی (آدرس کیف پول) و کلیدهای خصوصی شما هستند که برای امضای تراکنش های ارزهای دیجیتال لازم است.

اگر شخصی کلید های خصوصی یک کیف پول را بداند می تواند سکه های آن را برداشته و کنترل کند. انواع مختلفی از کیف پول ها وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و سطوح امنیتی خاص خود را دارند، بسیاری از کیف پول های رمزنگاری شده را می توان برای ذخیره کلید ارزهای دیجیتال مختلف استفاده کرد.

پاسخ دهید