رفتن به محتوای اصلی

صندوق‌های معاملات آتی بیت‌کوین (ETF)مجموعه‌ای از دارایی‌های مرتبط با بیت‌کوین هستند که در صرافی‌های سنتی توسط کارگزاری‌ها ارائه می‌شوند تا به عنوان یک ارز معامله شوند. هدف اصلی صندوق قابل معامله بیت کوین یا ETF این است که سرمایه گذاران و خرده فروشان کوچک رمز ارز های پایه را ببینند و از آن ها در معاملات خود استفاده کنند.

صندوق ETF بیت کوین چیست؟

صندوق EFT بیت کوین صندوق های قابل معامله در مبادلات هستند که هدف آن ها قرار گرفتن در معرض تغییرات قیمت بیت کوین است، نحوه کار این صندوق ها به این گونه است که از قرارداد های آتی برای معاملات خود استفاده می کنند. مدیران صندوق این قرارداد ها را خریده و در یک صندوق نگهداری می کنند، این وجوه زمانی که برای اولین بار معرفی شدند محبوبیت زیادی پیدا کردند به این دلیل که SEC در ابتدا ETF هایی را که مستقیماً بیت کوین را در اختیار داشتند تایید کرد.

ای پلنت بروکرز | بروکر فارکسصندوق قابل معامله در بورس یک صندوق سرمایه‌گذاری است که دارایی‌ها را نگهداری می‌کند و اوراق بهادار را به عنوان سهام صندوق منتشر می‌کند که در بورس معامله می شود، ETFها در بورس اوراق بهادر معامله می شوند و پیشنهادات معاملاتی بسیاری برای خرید یا فروش سهام در معرض دید معامله گران قرار می دهند. یک سرمایه گذار به جای داشتن دسته ای از سهام مختلف، می تواند به سادگی مالک سهام یک ETF باشد که در آن شرکت ها سرمایه گذاری شده است.

قرارداد آتی یک قرارداد استاندارد است که در آن دو طرف توافق می کنند که مقدار مشخصی از دارایی استاندارد شده را در یک روز خاص با قیمتی خاص مبادله کنند. قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو معامله می شود که این سهام در بورس اصلی خرید و فروش می شوند.

مزایا و معایب صندوق های قابل معامله بیت کوین  یا صندوق ETF

ETF های آتی بیت کوین به گونه ای طراحی شده اند که به افراد بیشتری اجازه می دهند تا بدون هزینه های اضافی و دردسرهای خرید مستقیم آن ها در بیت کوین سرمایه گذاری کنند. در صندوق EFT نیاز به گذاشتن مقدار زیادی پول برای شروع کار و رویه های امنیتی بالا نیست. مزایا صندوق های قابل معامله بیت کوین به شرح زیر است:

  • صندوق EFT به عنوان سرمایه گذاری کم ریسک در نظر گرفته می شود زیرا کم هزینه است و سبدی از سهام یا سایر اوراق بهادار را در اختیار دارد و تنوع را افزایش می دهد. صندوق ETF که به صورت غیرفعال مدیریت می شود، نسبت به صندوق های سرمایه گذاری متقابل مدیریت شده به طور قابل توجهی نسبت هزینه کمتری دارند. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه چیزی باعث افزایش نسبت هزینه یک صندوق سرمایه گذاری مشترک می شود؟ هزینه هایی مانند حق الزحمه مدیریت، هزینه های حسابداری و معاملات صندوق، هزینه های بار مربوط به فروش و توزیع آنها باعث این افزایش قیمت می شود
  • برای اکثر سرمایه گذاران فردی، ETF ها نوع ایده آلی از دارایی را نشان می دهند که با آن می توان یک سبد متنوع از پیشنهاد های معاملاتی ایجاد کرد.
  • صندوق قابل معامله بیت کوین نسبت به وجوهی که به طور فعال مدیریت می شود نسبت هزینه های بسیار پایین تری دارد و می توانند مالیات کارآمدتری داشته باشند و گزینه ای برای سرمایه گذاری مجدد بلافاصله سود سهام ارائه دهند. تنوع بخشی یک ETF می‌تواند سرمایه‌گذاران را در معرض سهام بسیاری از یک صنعت خاص، دسته سرمایه‌گذاری، کشور یا یک شاخص بازار وسیع قرار دهد.
مزایا و معایب صندوق های قابل معامله بیت کوین  یا صندوق ETF

مزایا و معایب صندوق های قابل معامله بیت کوین  یا صندوق ETF

در حالی که مزایا بسیار زیاد است، ETF ها دارای اشکالاتی نیز هستند که معایب صندوق قابل معامله بیت کوین نیز به شرح زیر است :

  • تنوع کمتر

برای برخی از بخش‌ها یا سهام خارجی، سرمایه‌گذاران ETF ممکن است به دلیل وجود گروه محدودی از سهام در شاخص بازار، به سهام‌های با سرمایه بزرگ محدود شوند. عدم مواجهه با شرکت‌های با سرمایه متوسط ​​و کوچک می‌تواند فرصت‌های رشد بالقوه را از دسترس سرمایه‌گذاران ETF خارج کند.

  • قیمت گذاری روزانه ممکن است باعث معاملات نابخردانه شود

سرمایه گذاران بلندمدت می توانند افق زمانی 10 تا 15 سال یا بیشتر داشته باشند و تغییرات قیمت در روز می تواند آنها را به تجارت غیرضروری وادار کند. در واقع، یک نوسان بزرگ طی چند ساعت می‌تواند معاملات هیجانی را تحریک کند، جایی که قیمت‌گذاری در پایان روز می‌تواند ترس‌های غیرمنطقی را از تحریف هدف سرمایه‌گذاری باز دارد.

  • هزینه ها می تواند بیشتر باشد

اکثر مردم ETF های معاملاتی را با معاملات سایر صندوق ها مقایسه می کنند. با این حال، اگر ETF ها را با سرمایه گذاری در یک سهام خاص مقایسه کنید، هزینه های ETF بالاتر است. کمیسیون واقعی پرداخت شده به کارگزار ممکن است یکسان باشد، اما هیچ هزینه مدیریتی برای سهام وجود ندارد.

خرید بیت کوین بهتر است یا خرید صندوق بیت کوین؟

سال‌هاست که صندوق‌های قابل معامله در بورس سنگ بنای دنیای مالی سنتی بوده‌اند. در اصل این صندوق یک ETF نشان‌دهنده یک مجموعه از دارایی‌ها است و درست مانند سهام عادی در بورس معامله می‌ شود و می‌تواند قیمت انواع مختلف دارایی‌ها، از جمله اوراق بهادار، کالاها یا سایر دارایی‌ها را ردیابی کند.

خرید بیت کوین از طریق بروکر ها و ولت ها به شما این امکان را می دهد که کنترل کاملی بر روی سرمایه خود داشته باشید و در کیف پول خود ذخیره کنید اما سرمایه گذاری در صندوقETF شما نیاز نیست مدیریتی روی ولت خود داشته باشید و بدون این کار شما در معاملات بیت کوین وارد می شوید. این که کدام مورد بهتر است بستگی به سلیقه و نوع معامله شما دارد، پس با توجه به سلیقه خودتان برای انتخاب یکی از این دو مورد تصمیم بگیرید.

تفاوت صندوق ETF با صندوق های سرمایه گذاری

صندوق ETF از بسیاری جهات مشابه صندوق های سرمایه گذاری مشترک است، با این تفاوت که ETF ها در طول روز در بورس از سایر مالکان خرید و فروش می شوند، در حالی که صندوق های سرمایه گذاری مشترک بر اساس قیمت آنها در پایان روز از ناشر خرید و فروش می شوند. ETFها همچنین شفاف‌تر و معلوم تر هستند زیرا دارایی‌های آن‌ها عموماً روزانه به صورت آنلاین منتشر می‌شوند و در ایالات متحده نسبت به صندوق‌های مشترک مالیاتی کارآمدتر هستند.

برخلاف صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، ETFها در بورس اوراق بهادار معامله می‌شوند، می‌توانند به صورت کوتاه فروخته شوند، می‌توانند با استفاده از وجوه قرض‌گرفته شده از کارگزار بورس (حاشیه)، خرید و فروش با استفاده از سفارشات محدود، با آگاهی خریدار یا فروشنده از قیمت هر سهم مبادله شوند.

هم صندوق ETF و هم صندوق های سرمایه گذاری مشترک، نسبت هزینه های سالانه ای را که از 0.03 درصد ارزش سرمایه گذاری تا 1 درصد ارزش سرمایه گذاری بالاتر است، دریافت می کنند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک معمولاً کارمزد سالانه بالاتری دارند زیرا دارای هزینه‌های بازاریابی، توزیع و حسابداری بالاتری هستند. ETFها نیز عموماً ارزان‌تر هستند، زیرا برخلاف صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، آن ها مجبور به خرید و فروش اوراق بهادار و حفظ ذخایر نقدی برای تطبیق خرید و بازخرید سهامداران نیستند.

بررسی تاثیر ETF بر قیمت بیت کوین

SEC در تاریخ 10 ژانویه تاثیر EFT را بر بیت کوین تصویب کرد که لحظه ای برای صنعت کریپتو نامیده شد و دری را برای سرمایه گذاران باز کرد تا بدون داشتن مستقیم بیت کوین در معرض معامله کردن آن قرار بگیرند. به طور گسترده انتظار می رود که این تایید و دسترسی گسترده متعاقب آن برای موسسات و سرمایه گذاران خرد به یکی از صعودی ترین لحظات اساسی در تاریخ بیت کوین تبدیل شود.

برای صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی، مانند Coinbase و Robinhood که امکان مالکیت مستقیم بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهند، تأیید ETF به عنوان یک شمشیر دولبه عمل می‌کند و سوال این است چگونه این تاییدیه ها به ایجاد موجی به بالاترین قیمت های جدید برای بیت کوین کمک می کند و اینکه چگونه می تواند به درآمد تراکنش های بالاتر (که به طور قابل توجهی کاهش یافته است) تبدیل شود، در حالی که مخالفت اصلی و داستان اصلی این است که اکنون دو نفر ممکن است مجبور شوند در بلندمدت بر سر کارمزد رقابت کنند، که می تواند درآمد معاملات را کاهش دهد زیرا حجم معاملات بسیار پایین تر از سطح اوج است و هنوز جواب قطعی ایی برای این سوال پیدا نشده است.

بررسی تقابل SEC با ETF

اکثر ETPها به عنوان ETFs ساختار یافته اند که توسط SEC به عنوان شرکت های سرمایه گذاری تحت قانون شرکت سرمایه گذاری 1940 ثبت شده و توسط آنها تنظیم می شود و لازمه یک معامله درست این است که EFT در بازار آتی(FUTURE) و SEC ثبت شده باشد.

بررسی تقابل SEC با ETF

بررسی تقابل SEC با ETF

اهداف و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری، که در دفترچه‌ها و اسناد مرتبط به تفصیل آمده است، می‌تواند از یک ETP به ETP دیگر متفاوت باشد. اکثریت قریب به اتفاق ETP ها برای ردیابی عملکرد یک شاخص یا معیار بازار خاص طراحی شده اند و شبیه به صندوق های سرمایه گذاری مشترک هستند. نکته مهم این است که ETP هایی که یک شاخص را ردیابی می کنند ممکن است به روش های مختلف این کار را انجام دهند که این مورد با SEC است.

جمع بندی

ETF ها توسط طیف گسترده ای از سرمایه گذاران برای ایجاد یک سبد سرمایه گذاری یا به دست آوردن قرار گرفتن در معرض بخش های خاص استفاده می شود. آنها می توانند بخشی از سبد سهام شما را تشکیل دهند یا تنها نوع امنیتی باشند که با آن سرمایه گذاری می کنید.

صندوق قابل معامله در بیت کوین در بازار آتی (FUTURE)از نظر روشی که معامله می کند مانند سهام است. اما ETF ها معایبی دارند. وقتی صحبت از تنوع و سود سهام می شود، برخی از ETF ها ممکن است محدودیت هایی داشته باشند. و ابزارهای سرمایه‌گذاری مانند ETF که بر اساس یک شاخص زندگی می‌کنند نیز می‌توانند توسط یک شاخص از بین بروند.

در نهایت، هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آنها سرمایه گذاری مناسبی برای شما هستند، پیامدهای مالیاتی ETF نیز باید در نظر گرفته شود.

 

 

پاسخ دهید